زاویه سازی صورت با انجام تمرینات ورزشی

زاویه سازی صورت با انجام تمرینات ورزشی

زاویه سازی صورت,زاویه سازی صورت با ورزش,زاویه دار کردن صورتزاویه دار کردن صورت

زاویه دار کردن صورت، تأثير زيادي بر زیبایی دارد. گاهی برایتان اتفاق افتاده است که حس کنید گونه هایتان چاق شده است؟ حس کنید صورتتان پف کرده است؟ گاهی شخص بطور کلی چاق است و باید با پایین آوردن وزن، صورت خویش را هم لاغر کند ولی گاهی علت این چاقی صورت بیماری و دلیل های ديگر است که با ورزش و تغذیه ی مطلوب قابل درمان است.

تمرین با وزنه و سفت کردن عضلات صورت

تمرین با کمک وزنه، تراکم عضلات را افزایش می دهد. و این اتفاق سبب خواهد گردید تا سوخت و سازتان زیاد شود، چرا‌که ديگر عضلاتتان برای کارکرد به انرژی بیشتری نیاز دارند، حتی زمانیکه از آنها استفاده نمی کنید.

تمرین های قدرتی به شما کمک می کند تا وزن کم کنید، و از اضافه وزن دور بمانید. حتی میتواند عضلات صورت شما را هم تقویت کند، حتی بدون این که مستقیماً درگیر تمرین باشند!

حرکت زبان

این حرکت عضلات زیر چانه را تقویت می کند.

زبان خویش را به سقف دهان در پشت دندان ها بچسبانید

زبان را بیش تر به سقف دهان فشار داده و فشار را بیش تر کنید.

سعی کنید صداهای لرزشی تولید کنید تا ماهیچه های این قسمت فعال شوند.

این حرکت را در سه ست ۱۵ تایی انجام دهید.

زاویه سازی صورت,زاویه سازی صورت با ورزش,زاویه دار کردن صورتزاویه سازی صورت

ورزش گردن

ورزش گردن، مهم ترین ورزش به حساب می آید ، برای این که گردن اولین جایی است که علامت های پیری به خصوص در خانم‌ها در آن بروز می کند. برای تقویت عضلات گردن، نخست روی صندلی راحت بنشینید. بدون این که بدنتان را کش بدهید، به آرامی گردنتان را تا جایی که میتوانید به عقب خم کنید. برای چند لحظه در همین وضعیت بمانید و انقباض و کشیدگی را در عضلات گردن احساس کنید. بعد به آرامی سرتان را بلند کنید. بهتر است این ورزش را چندین بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان پوست گردن شما صاف و بدون چروک می شود.

بالا آوردن چانه

این حرکت عضلات صورت و چانه را بالا می آورد.

با دهان بسته فک پایینی را فشار دهید و لب پائین را به بالا فشار دهید.

باید کشیدگی را در عضلات زیر چانه و فک حس کنید.

۱۰ الی ۱۵ ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد عضلات را رها کنید.

این حرکت را در سه ست ۱۵ تایی انجام دهید.

کارهای دیگری که میتوانید انجام دهید.

زاویه دار کردن صورت پف کرده 

این مهم است که بدانید چیزی در بر روی صورتتان می بینید چربی است یا احتباس آب در زیر پوست؟ احتباس آب در زیر پوست یا همان پف صورت دلیل های مختلفی مانند از دست دادن آب، رژیم غذایی خاص و مصرف الکل دارد و معمولاً اطراف چشم ایجاد می شود. اگر صورتتان چنين حالتی دارد میتوانید اقداماتی را برای از بین بردن مایع مازاد صورت انجام دهید.

زاویه سازی صورت,زاویه سازی صورت با ورزش,زاویه دار کردن صورتزاویه سازی صورت با ورزش

شیوه های آب کردن چربی صورت

همه می دانند که برای رهایی از چربی اضافه( در هر ناحیه از بدن که باشد) باید فعالیت چربی سوز بیشتری انجام شود. آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است، ولی گاهی این اتفاق می افتد که شخص با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تأثير زيادي بر صورت شخص دارد و اصولا” سبب می شود سن اشخاص، بیش تر بنظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راههای از بین بردن سریع غبغب است، اما یک راه درمانی موثر بدون درد و خون ریزی هم برای از بین بردن این مشکل زیر چانه ای وجود دارد.

1- ماساژ غبغب

به میزان یک فندق، کرم را روی گردن بزنید و به کمک کف دست ها گردن تان را به طرف بالا ماساژ دهید. توجه داشته باشید که در بازار کرم هایی مخصوص لاغری صورت به فروش می رسند که از نظر علمی تأثير و کارایی آن ها به اثبات نرسیده است.

2- ماساژ گونه ها 

* به اندازه ی یک فندق از کرم روزانه ی خویش را با کمک نوک انگشت روی گونه ها بزنید.

* انگشت هایتان را با آرامش از مرکز صورت به طرف گوش ها بکشید.

* این کار را 10 دفعه تکرار کنید.

ورزش فک

می خواهید خط فک مشخصی داشته باشید؟ باید روی عضلات صورت تان که سبب باز و بسته شدن دهان میشوند ، کار کنید. برای تقویت این عضلات، دهانتان را تا جایی که میتوانید باز کنید و پس از چند ثانیه، ببندید. این ورزش را ۵ بار در روز تکرار کنید. ورزش دیگری هم وجود دارد؛ با دهان بسته سعی کنید فک پایینتان را به طرف چپ و راست حرکت دهید. این ۲ ورزش به شما در به دست آوردن ظاهری موردپسند کمک می کنند.

از رژیم غذایی متعادل و سالم استفاده کنید و بطور منظم ورزش کنید تا جوان تر بنظر برسید. اگر فکر می کنید اضافه وزن سبب شده حالت چانه شما تغيير کند بهتر است روش زندگی خویش را تغيير دهید و رژیم بگیرید.