لاغری سریع با 5 پیشنهاد ساده!!

لاغری سریع با 5 پیشنهاد ساده!!

رژیم لاغری سریع

روشهای لاغری سریع

رژیم لاغری سریع آیا امکان دارد؟ در این مقاله سعی داریم شیوه هایی را به شما اموزش دهیم که بدون تحمل گرسنگی و با رعایت اصول ساده به تناسب اندام برسید و رژیم لاغری سریع را تجربه کنید. براي فهمیدن این روشها با ما همراه شوید.

نکته هایی برای لاغری سریع

راه های زيادي وجود دارد که با کمکشان سریع چربی بسوزانیم. با این حال بیش تر این راهها سبب میشوند گرسنه و ناراضی شوید. درصورتی که قدرت اراده آهنینی ندارید، گرسنگی سبب ميشود خيلي سریع در در برابر این روشها تسلیم شوید.

برنامه ای که اینجا می خواهیم به آن بپردازیم: 

کاهش اشتها بصورت چشم‌گیر

رژیم لاغری سریع، بدون حس گرسنگی

بهبود همزمان سلامت متابولیک

برای لاغری سریع غذاهای طبیعی و سالم مصرف کنید

تا حد امکان از مصرف غذاهای فراوری و بسته‌بندي شده جلوگیری کنید. نمک خاصیت نگه دارندگی دارد و این غذاها مملو از نمک و در نتيجه سدیم هستند. استفاده زیاد سدیم براي سلامتی زیان آور است. بهتر است از غذاهای سالم و تازه مثل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل( سبوس دار)، لبنیات و پروتئینهای کم چربی استفاده کنید.

برای لاغری سریع مصرف قند و نشاسته ها را کاهش دهید یا قطع کنید

مهم ترين بخش این برنامه این است که مصرف قند و نشاسته ها را حذف و یا کم کنید. پس از این مرحله سطح گرسنگی تان پائین می رود و در پایان کالری بسیار کمتری دریافت می کنید. اکنون بجاي سوزاندن کربوهیدرات براي کسب کردن انرژی، بدن از چربی های ذخیره شده، تغذیه ميکند .

از ديگر فواید حذف یا کاهش مصرف کربوهیدرات کاهش سطح انسولین است که سبب ميشود کلیه سدیم و آب اضافی بدن را دفع کند. این فرآیند نفخ و آب بدن اضافی را از بین می برد. گاهی با این شیوه یا تخلیه آب اضافی بدن 5 کیلوگرم یا بیش تر، از وزن بدن کم ميشود ، مخصوصا در هفته های نخست رژیم لاغري که هم آب بدن و هم چربی ها از وزن بدن کم ميشود . استفاده کربوهیدرات ها را کم کنید تا بصورت خودکار کالری کمتری دریافت کنید و گرسنگی هم نکشید.

برای لاغری سریع پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هرکدام از وعده هایتان باید شامل یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات خفیف کربوهیدرات باشد. هنگامی که وعده های غذایی تان را اینگونه بچینید بصورت خودکار مقدار مصرف کربوهیدرات به 20 تا 50 گرم در روز میرسد .

کم کردن سریع وزن

لاغری سریع

برای لاغری سریع  مصرف نمک را کاهش دهید

درصورتی که میخواهید چیزی براي بین وعده تان بخرید، میزان نمک آنرا از روی برچسب اش بخوانید. مصرف ۱۴۰ ميلي گرم یا کم تر سدیم در هر وعده ی غذایی براي سلامتی مناسب است؛ بدین ترتیب درصورتی که حتماً خواستید که غذای فراوری شده استفاده کنید، محصولات کم نمک تر را انتخاب کنید.

برای لاغری سریع سه مرتبه در هفته از وزنه استفاده کنید

در چنين رژیمی لازم نیست براي لاغر شدن ورزش کنید ولی ورزش هم توصیه ميشود . بهترین مورد این است که 3 تا 4 مرتبه در هفته به باشگاه بروید. خودتان را گرم کنید و مقداری وزنه بزنید. درصورتی که تازه باشگاه رفتن را شروع نموده اید از مربی کمک بخواهید.

وزنه زدن ميزان کالری سوزی را افزایش ميدهد و مانع کندی سرعت سوخت و ساز ميشود . متأسفانه افرادی که بدون ورزش رژیم می گیرند پس از مدتی دچار مشکل کندی سرعت سوخت و ساز میشوند .

تحقيقات روی رژیم های کم کربوهیدرات نشان داده میتوان در زمان کم کردن چربی، عضله سازی هم انجام شود. چنانچه کار با وزنه برایتان ممکن نیست ورزش های هوازی مثل پیاده روی، دویدن اهسته، دویدن باسرعت زیاد ، دوچرخه سواری و یا شنا را شدت دهید.

برای لاغری سریع هفته ای یک مرتبه مصرف کربوهیدرات را بیشتر کنید

هفته ای یک روز بخود مرخصي بدهید و میزان مصرف کربوهیدرات را افزایش دهید. بسياري از مردم روزهای تعطیل را ترجیح می‌دهند . بسیار مهم است در این روزها از منابع سالم کربوهیدرات مثل بلغور جو دو سر، کوینو، برنج، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، میوه و غیره استفاده کنید.

ولی بخاطر داشته باشید تنها یک روز در هفته باشد و در صورتی که بیش از یک روز در هفته این کار را انجام دهید موفقیت چندانی در رژیم حاصل نمی شود. درصورتی که میخواهید غذایی که سالم نیست بخورید، تنها در همین یک روز باشد.

خوب است بدانید که افزایش مقدار کربوهیدرات دریافتی ضروری نیست و اگر دوست داشتید، انجامش دهید؛ ولی دریافت کربوهیدرات در یک روز هفته هورمون های چربی سوز مثل لپتین و هورمون های تیروئید را تقویت ميکند . در طول چنين روزی امکان دارد اندکی وزن اضافه کنید که بیش تر آنرا آب بدن تشکیل داده است و طی یکی دو روز بعد مجدد آن وزن را کم خواهید کرد.

رژیم لاغری سریع ؛ کنترل پروتئین و کالری چه؟

تا هنگامی که مصرف کربوهیدرات پائین است و پروتئین، چربی و سبزیجات خفیف کربوهیدرات مصرف می کنید کالری شماری الزامی نیست. با این حال درصورتی که میخواهید کالری غذای مصرفی را محاسبه کنید از کالری شمار زیره استفاده کنید.

رژیم لاغری سریع

شیوه های لاغری سریع

نکاتی که رژیم لاغری سریع را آسان می کند

صبحانه ای بخورید که پروتئین بالایی داشته باشد: خوردن صبحانه مملو از پروتئین، میتواند در طول روز اشتها را کاهش دهد و اندازه کالری مصرفی کل روز را پائین بیاورد.

از خوردن غذاهای فرآوری شده، چربی ، قند یا الکل اجتناب کنید : در عوض ، خوردن سبزیجات و میوه های تازه را آغاز کنید دفعات غذایی خویش را افزایش و حجم آن ها را کاهش دهید.

از مصرف نوشیدنی های قندی و آب میوه پرهیز کنید: این موارد از چاق کننده ترین ها هستند و خودداری از آن ها به کاهش وزن کمک ميکند .

نیم ساعت قبل از وعده ها آب بنوشید: تحقيقات نشان داده نیم ساعت پیش از هر وعده نوشیدن آب طی 3 ماه کاهش وزن را تا 44 درصد افزایش ميدهد .

غذاهایی انتخاب کنید که با کاهش وزن سازگارند: بعضی غذاهای خاص براي کاهش وزن بسیار مفیدند. یک فهرست از این غذاها که میتوانید به آن مراجعه کنید:چه غذاهایی سبب کاهش اشتها می شوند؟

فیبر محلول بخورید: تحقيقات نشان داده فیبر محلول چربی ها را مخصوصا در ناحیه شکم کاهش ميدهد .

چای یا قهوه بنوشید: درصورتی که قهوه یا چای می نوشید ايرادي ندارد، زیرا کافئین موجود در آنها سوخت و ساز را 3 تا 11 درصد تقویت ميکند .

بیشتر غذاهای کامل و غیر فرآوری شده بخورید: در یک رژیم غذایی سالم باید از غذاهای کامل استفاده شود. این غذاها سالم هستند، سیر کننده ترند و کم تر شخص را دچار پرخوری ميکنند .

غذای خود را آرام بخورید: افردی که سریع غذا می خورند در طولانی مدت وزن بیشتری اضافه ميکنند . اهسته غذا خوردن سبب حس سیری و کنترل هورمون ها براي کاهش وزن میشوند .

پیاده روی کنید: برای این که کاهش وزن بیشتری از این رژیم حاصل شود بهتر هست روز 45 دقیقه پیاده روی کنید.

هر دو هفته خود را وزن کنید: از وزن خویش غافل نشوید و آنرا چک کنید درصورتی که دچار اضطراب نمی شوید میتوانید هرروز خویش را وزن کنید. اگاهی از وزن اجازه نمی دهد رژیم غذایی را رها کنید.

هر شب خوب بخوابید: خواب بی کیفیت یکی از خطرناکترین فاکتورها براي اضافه وزن است، بنابراین مراقب خوابتان باشید.