درمان زودانزالی با ورزش

درمان زودانزالی با ورزش

درمان زودانزالی با ورزش,زودانزالی,انزال زودرسورزش‌های موثر در درمان زودانزالی

ورزش یکی از مهمترین راه های درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری‌ها است. زود انزالی نیز یکی از متداول‌ترین مشکلات دستگاه تناسلی مردان حین برقراری رابطه جنسی است که یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان انزال زودرس ورزش و انجام حرکات ورزشی مناسب است. با بیتوته همراه باشید تا به شما موثرترین حرکات ورزشی درمان زودانزالی را به شما آموزش دهیم.

زودانزالی و درمان آن

افراد مبتلا به اختلال جنسی زودانزالی، معمولاً خیلی زود به ارگاسم و ارضای جنسی می رسند و خود و همسرشان لذت کافی را از رابطه جنسی نمی‌برند. از این رو، درمان انزال زودرس یکی از دغدغه های اصلی افراد مبتلا به آن می باشد، و برای درمان آن از روش های مختلف استفاده می شود. که یکی از مهمترین این روش ها، استفاده از تمرینات ورزشی و برخی حرکات ورزشی می باشد.

اهمیت ورزش در درمان زودانزالی

تقریبأ 40% افرادی که تحرک ندارند به انزالی زودرس دچار می شوند و با این آزمایش ساده به راحتی می توان فهمید که ورزش کردن چقدر می تواند در درمان زود انزالی نقش داشته باشد.

درمان انزال زودرس با یک برنامه ورزشی روزانه ساده 

هر روز به مدت 20 دقیقه پیاده روی تند را در برنامه خود داشته باشید این پیاده روی باعث می شود که خون در تمام نقاط بدن به جریان بیفتد و حتی باعث می شود که خون رسانی در سرتاسر آلت تناسلی به جریان بیفتد.

ورزش بعدی که باید بعد از پیاده روی انجام بدهید این است که باید حرکات اتقباضی مرتب ماهیچه های لگن خود را منقبض کنید تقویت شدن ماهیچه های لگن در درمان زود انزالی می تواند نقش بسیار موثری را ایفا کند.

ورزش دیگری که می تواند به شما کمک کند. حرکت بشین پاشو می باشد سعی کنید 3 بار هر بار 20 تکرار این حرکت را انجام بدهید. این حرکت هم برای تقویت ماهیچه های لگن و سرینی و هم عضلات اطراف آلت تناسلی می تواند مفید باشد. این حرکت هم یکی از حرکات موثر در درمان زود انزالی میباشد.

حرکات کششی

یکی از پاهای خود را جمع کرده و روی زانو و پنجه قرار گیرید. و پای دیگر خود را کشیده نگه دارید و بدنتان را ب سمت پنجه آن پا کشیده و با دست کشیدتان آن را نگه دارید. این حرکت بافت های کنار آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار میدهد. 30 ثانیه حالت کشش را حفظ و سپس با پای دیگر این حرکت را انجام دهید.

درمان زودانزالی با ورزش,زودانزالی,انزال زودرسدرمان زودانزالی با حرکات کششی

حرکت کیگل

حرکات کیگل  یکی از روش‌های بسیار موثر در تضمین سلامت آلت تناسلی است. درمان انزال زودرس و اختلالات نعوظ با استفاده از تمرینات کیگل حتمی و اثبات شده است. برای انجام این حرکات باید یک محیط آرام و آرامش بخش را ایجاد کنید. تمرین  کیگل با عضلات لگنی سرو کار دارد و با انقباض عضلات لگن همراه خواهد بود.

– قبل از انجام این ورزش ابتدا باید بدانید که این عضله درست در کجا قرار دارد. به مدت 5 ثانیه این عضله را منقبض کرده و سپس آن را آزاد نمایید. بین هر بار انقباض، 10 ثانیه به آن استراحت دهید و در هر دوره تمرین، 10 بار این کار را انجام دهید.

برای این که سریع تر به نتیجه برسید، تمرکز خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که هنگام انجام این ورزش عضلات ناحیه ران، شکم و یا باسن را منقبض نکنید و فقط قسمت گفته شده را منقبض نمایید. هر روز سه بار  هر بار در 10 دوره، این تمرین را انجام دهید.

– پاها را به صورت قائمه قرار داده و لگن را از زمین بلند کنید به نوعی که به عضلات ان فشار وارد شود .در همین حالت به مدت چند ثانیه ای عضلات باسن را منقبض و منبسط کنید. این حرکت را به دفعات 2 تا 3 مرتبه در هر روز انجام دهید.

درمان زودانزالی با ورزش,زودانزالی,انزال زودرستقویت عضلات لگنی با کیگل

یوگا

ورزش یوگا یک راه موثر برای تقویت و متعادل سازی بافت های مختلف بدن می باشد. که اندام‌های جنسی هم از این قانون مستثنی نمی باشند. ورزش یوگا یکی از ورزشی های موثر و تاثیر گذار برای درمان زودانزالی می باشد. برخی از حرکات یوگا علاوه بر تقویت عضلات تحتانی شکم، ضعف موجود در رگ های مرتبط با دستگاه تناسلی را هم از بین می برند و جریان خون را افزایش می دهند.

حرکاتی مانند حرکت کمان، حرکت پروانه، حرکت کشش و حرکت خم رو به جلو از جمله حرکت های ورزشی یوگا هستند که در درمان زودانزالی در مردان بسیار موثر است و با انجام دادن این تمرینات می تواند به تقویت عضلات لگن و آلت تناسلی کمک نمود.

درمان زودانزالی با ورزش,زودانزالی,انزال زودرسحرکات یوگا ورزشی موثر در درمان زودانزالی

شنا سوئدی

روی زمین قرار بگیرید، گردن را در راستای بدن نگه دارید و پنجه‌ دست را دقیقا زیر شانه‌ها روی زمین قرار دهید. برای پایین رفتن پشت خود را صاف نگه دارید و با خم کردن آرنج‌ها درحالی که سر آرنج به سمت پشت اشاره می‌کند، پایین بروید. تا جایی پایین بروید که سینه شما به زمین برسد. بلافاصله آرنج خود را باز کنید و خودتان را به بالا هل دهید تا به نقطه شروع برسید.

اگر بدن شما به اندازه کافی قوی نیست که شنای سوئدی استاندارد را به شکل صحیح انجام دهید، می‌توانید شنای زانو رو زمین را انجام دهید؛ تا زمانی که بدن شما قوی شود و بتوانید حرکت شنای استاندارد را به شکل صحیح اجرا کنید.

درمان زودانزالی با ورزش,زودانزالی,انزال زودرسشنا سوئدی اصلاح شده

چهاردست‌وپا روی زمین قرار بگیرید و گردن را در راستای بدن به صورت صاف نگه‌ دارید. دست‌های خود را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید، تا آنجایی که نیم‌تنه و پشت شما صاف شود و خط صافی از شانه‌ها تا زانوها داشته باشید. مطمئن شوید که مچ دست‌تان دقیقا زیر شانه قرار گرفته است.

بازوها باید صاف و قرینه هم باشند. نوک آرنج شما باید به سمت عقب باشد. آرنج‌ها را خم کنید و بدن خود را پایین بیاورد تا جایی که بدن‌تان به زمین نزدیک شود و بازوهای شما موازی با زمین قرار گیرد.

میان تنه خود را طی تمرین سفت نگه دارید. شکم باید تو و پشت صاف باشد. به محض این‌که بازوهای شما موازی با زمین شد، پنجه‌ها را روی زمین فشار دهید و با باز کردن آرنج، خود را بالا بکشید و به موقعیت اولیه خود برگردید. این حرکت را به تعدادی که می‌توانید در ۳ ست انجام دهید.

• اگر این حرکت هم برای شما سخت است، حتی می‌توانید ابتدا روی دیوار تمرین شنای سوئدی کنید تا زمانی که بدن‌تان آماده شود.